Z okazji przypadającej 18 maja 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II, Biblioteka Uniwersytetu Opolskiego przygotowała wystawę poświęconą sylwetce Ojca Świętego.

Celem wystawy jest przypomnienie postaci, która wpłynęła na bieg historii naszego kraju, chrześcijańsko-żydowskie pojednanie. Zamiarem jest przedstawienie bogactwa osobowości oraz poglądów i myślenia papieża Polaka.

Wystawa „Jan Paweł II. Droga do świętości” zabiera w podróż po przełomowych momentach życia papieża Jana Pawła II oraz stanowi przypomnienie społeczności akademickiej o ważnej dla nas dacie 17 lutego 2004 roku, kiedy to Ojciec Święty otrzymał tytuł Doctora Honoris Causa Uniwersytetu Opolskiego.

Ekspozycja składa się z 15 plansz, na których wykorzystano relacje prasowe wydarzeń i fotografie pochodzące zarówno od osób prywatnych, jak i ze zbiorów Uniwersytetu Opolskiego.