W celu aktywowania konta bibliotecznego w systemie biblioteczno-informacyjnym UO wystarczy wysłać e-mail na adres dowolnie wybranej Biblioteki. W przesłanej wiadomości należy podać imię i nazwisko, kierunek studiów, numer legitymacji studenckiej oraz dołączyć skan wypełnionej i podpisanej deklaracji (pobierz). Oryginał deklaracji należy dostarczyć do Biblioteki przy okazji pierwszej w niej wizyty.

Drodzy Studenci,
serdecznie witamy w Bibliotece Uniwersytetu Opolskiego.
Cieszymy się, że wspólnie spędzimy najbliższe lata.
Mamy nadzieję, że Biblioteka będzie dla Was wsparciem w toku studiów.
Życzymy Wam powodzenia i wielu sukcesów!