ul. Katowicka 68

mgr Ewa Haras, bibliotekarz

Tel.: +48 77 44 23 513

E-mail: ewa.haras@uni.opole.pl

Biblioteka Wydziału Nauk o Zdrowiu powstała 15 lipca 2020 r. wraz z utworzeniem Collegium Medicum na Uniwersytecie Opolskim. Jest to specjalistyczna biblioteka naukowa, która dysponuje ponad 18 000 woluminów książek i blisko 8000 egzemplarzy czasopism oraz zbiorami specjalnymi. Biblioteka specjalizuje się w gromadzeniu i udostępnianiu  literatury naukowej związanej m. in. z takimi dziedzinami jak: dietetyka, kosmetologia, biochemia, biofizyka, fizjoterapia, genetyka, etyka lekarska, a także psychologia i socjologia medycyny.

Czytelnicy mają także zapewniony dostęp do baz Wirtualnej Biblioteki Nauki, m. in.: Elsevier, Springer, Wiley, Nature, EBSCO, SCOPUS, Web of Science. Zainteresowani użytkownicy mogą również korzystać z zasobów: Dolnośląskiej Biblioteki Cyfrowej, e-Publikacji Nauki Polskiej, Polskiej Bibliografii Lekarskiej, bazy Tez-meSH,  Danych i Analiz oraz Polskiej Bibliografii Naukowej, a także z polskich publikacji naukowych i podręczników na platformie IBUK Libra.

W Bibliotece znajduje się 45 miejsc dla czytelników, 13 stanowisk komputerowych, w tym 11 z dostępem do Internetu. Czytelnia zapewnia wolny dostęp do półek, a ze zgromadzonych tam zbiorów mogą korzystać wszyscy zainteresowani.