Informujemy, że Uniwersytet Opolski uzyskał dostęp do dwóch nowych kolekcji czasopism na platformie Taylor & Francis Online: Social Science & Humanities (SSH) oraz Medical Library.

W skład kolekcji SSH wchodzi około 1500 tytułów czasopism wydawanych przez Taylor & Francis Group, w tym wszystkie dotychczas subskrybowane tytuły z kolekcji Business, Management & Economics. Kolekcja SSH swoim zakresem tematycznym obejmuje wiele nauk społecznych i humanistycznych, m.in. edukację, ekonomię, geografię, kulturoznawstwo, językoznawstwo, literaturoznawstwo, medioznawstwo, politologię, prawo, psychologię, socjologię oraz sport i turystykę.

W ramach kolekcji Medical Library zapewniony jest dostęp do 209 tytułów czasopism z dziedziny medycyny i nauk pokrewnych, takich jak endokrynologia, farmaceutyka, ginekologia i położnictwa, medycyna ogólna, neurologia, okulistyka, onkologia, ortopedia, stomatologia i zdrowie publiczne.

Zachęcamy do korzystania z zasobów bazy danych Taylor & Francis Online.

Wejście do bazy z sieci UO

Wejście do bazy spoza sieci UO

Więcej informacji o bazie danych oraz lista dostępnych tytułów

Tekst: Michalina Jaworska z Działu Systemów Informatycznych i Zbiorów Elektronicznych