Uniwersytet Opolski zapewnia dostęp testowy do bazy Churchill Archive, z której można korzystać do 29.05.2021 r.

Churchill Archive to cyfrowa biblioteka gromadząca zasoby na temat współczesnej historii powszechnej. Została stworzona w 2012 roku dzięki współpracy wydawnictwa Bloomsbury Publishing i Churchill Archives Centre. Bloomsbury Publishing jest wiodącym międzynarodowym wydawcą publikacji akademickich, a jego główne siedziby zlokalizowane są w Londynie, Nowym Jorku, Berlinie i Sydney. Wydaje ok. 1100 tytułów rocznie z zakresu nauk humanistycznych i społecznych.

Churchill Archive zawiera ponad 800 tysięcy stron oryginalnych dokumentów z lat 1874-1965 związanych z postacią Winstona Churchilla. W jej skład wchodzi tak korespondencja prywatna W. Churchilla, jak i ta oficjalna, wymieniana z królami, prezydentami, politykami, dowódcami wojskowymi i innymi ważnymi personami tego czasu. Tak obszerna kolekcja cyfrowa to nie tylko zbiór materiałów źródłowych niezwykle ważnych i ciekawych dla naukowców, ale także doskonałe źródło wiedzy dla wszystkich osób zainteresowanych historią, pozwalające lepiej zrozumieć ten nieodległy i fascynujący okres dziejów świata.

Archiwum wyposażone jest w panel My Archive (strefa użytkownika), który umożliwia zapisywanie wyników wyszukiwania użytkownika, eksportowanie cytowań, pobieranie i/lub drukowanie dostępnych na platformie tekstów.

 

Dostęp do bazy z sieci UO
Dostęp do bazy spoza sieci UO

Testowanie bazy jest możliwe do 29.05.2021 r.

Materiały podstawowe:

Film promujący Churchill Archive

Ulotka informacyjna o Churchill Archive

 

Materiały dodatkowe:

Film instruktażowy – jak poruszać się po archiwum

Jak inni korzystają z Churchill Archive – przegląd materiałów

 

Wszelkie uwagi na temat bazy, zainteresowanie zakupem, problemy z funkcjonowaniem oraz pytania prosimy zgłaszać pod adresem dwierzbicka@uni.opole.pl lub pod numerem telefonu 77 401 6164.

Zapraszamy do testowania bazy!