Uniwersytet Opolski zapewnia dostęp testowy do bazy Complete Anatomy, z której można korzystać w kwietniu i maju 2021 r. –  po indywidualnej aktywacji kodu dostępu (kody podane poniżej). Zainteresowani użytkownicy muszą pobrać aplikację na swoje urządzenie (laptop, tablet, telefon), zarejestrować konto i aktywować dostęp jednym z poniższych kodów.

COMPLETE ANATOMY to trójwymiarowa platforma firmy Elsevier do nauczania anatomii. Jest najbardziej zaawansowanym narzędziem tego typu na rynku. Firma Elsevier zapewnia stałą aktualizację bazy – najnowsze udoskonalenia zostały wprowadzone w styczniu 2021 roku (Complete Anatomy – January Update: New Micromodels & Radiology – wideo). Baza Complete Anatomy wspomaga nauczanie anatomii na wydziałach lekarskich i nauk o zdrowiu. Może stanowić doskonałe uzupełnienie zajęć online, między innymi dzięki narzędziom edytowania modeli anatomicznych, przeprowadzania wirtualnej sekcji narządów, tworzenia zasobów, wykładów, kursów i dzielenia się z nimi ze studentami.

 

Jak uzyskać dostęp testowy do bazy?

  1. Należy się zarejestrować na stronie, wybierając opcję Register today. Przy rejestracji warto podać e-mail instytucjonalny (służbowy).
  2. Następnie trzeba wejść na stronę główną i kliknąć przycisk “Try it for free”. Należy podać ten sam adres e-mail, który został wykorzystany przy rejestracji.
  3. Krok po kroku trzeba przejść przez instrukcję instalowania produktu (link otwiera się automatycznie po wybraniu opcji “Try it for free”).
  4. Po zainstalowaniu aplikacji trzeba się do niej zalogować (podając dane wprowadzone podczas rejestracji – patrz punkt 1), a następnie aktywować kod dostępu (redeem code) w zakładce My account w aplikacji.

KWIECIEŃ  redeem code : GI3O1SQ20ANQ (tylko dla aktywacji w kwietniu)
MAJ redeem code : GW4FSW0GLMQK (tylko dla aktywacji w maju)

Uwaga. Kody są wielokrotnego użytku. Mają swoją ważność dla kolejnych miesięcy kalendarzowych  i umożliwiają dostęp przez 30 dni od dnia rejestracji. Przedłużenie dostępu jest możliwe za pomocą właściwego kodu dla kolejnego miesiąca.

 

Dostęp do bazy testowej

Testowanie jest możliwe po indywidualnej aktywacji kodu dostępu – w kwietniu i maju 2021 r.

 

Materiały podstawowe:

Krótka instrukcja obsługi Complete Anatomy (w 5 krokach)

Jak wykorzystać narzędzie Complete Anatomy do nauczania zdalnego – Elsevier dla użytkownika

 

Materiały dodatkowe:

Przewodniki wideo w języku angielskim

Webinaria Complete Anatomy w języku angielskim

Kanał na YouTube prowadzony przez profesor Alice Roberts, która pokazuje własne zastosowanie Complete Anatomy w nauczaniu anatomii

Nauczanie histologii z wykorzystaniem Complete Anatomy – materiały w języku angielskim

 

Wszelkie uwagi na temat bazy, zainteresowanie zakupem, problemy z funkcjonowaniem oraz pytania prosimy zgłaszać pod adresem dwierzbicka@uni.opole.pl lub pod numerem telefonu 77 401 6164.

Zapraszamy do testowania bazy!