Uniwersytet Opolski zapewnia dostęp testowy do trzech baz danych na platformie Ovid: LWW Health Library (kolekcje Premium Basic Sciences, Clerkship/Clinical Rotations, Premium Pharmacy Collection), Acland’s Anatomy oraz GIDEON (Global Infectious Diseases and Epidemiology Online Network). Wszystkie trzy bazy z zakresu medycyny i nauk pokrewnych można testować do 11.06.2021 r.

LWW Health Library: International Premium Basic Sciences Collection

Kolekcja Premium Basic Sciences zawiera 35 tytułów podręczników na temat podstawowych zagadnień z różnych dziedzin medycyny (m.in. anatomii, mikrobiologii, patologii, fizjologii), obszerną bibliotekę multimediów z profesjonalnymi materiałami z zakresu anatomii, biochemii, epidemiologii, patologii / patofizjologii i badań fizykalnych, a także bank pytań i odpowiedzi dotyczących medycyny, pielęgniarstwa i innych nauk o zdrowiu. Zasoby mogą być przydatne dla nauczycieli akademickich do przeprowadzania zajęć dydaktycznych lub dla studentów, np. do powtórek przed egzaminem.

Kluczowe tytuły kolekcji to m.in. Clinically Oriented Anatomy, Grant’s Dissector, Histology: A Text and Atlas, Histology: A Text and Atlas with Correlated Cell and Molecular Biology i Lippincott’s Illustrated Reviews series.

LWW Health Library: Clerkship/Clinical Rotations

Clerkship / Clinical Rotations to obszerny pakiet książek i multimediów dostępny w 6 podstawowych modułach: Family Medicine, Internal Medicine, OB/GYN, Pediatrics, Psychiatry i Surgery.  Zawiera ponad 30 podręczników wydawnictwa Lippincott Williams & Wilkins (LWW), ponad 150 opisanych przypadków medycznych oraz ponad 4700 pytań i odpowiedzi wielokrotnego wyboru. Materiały dotyczą zagadnień z zakresu chirurgii, ginekologii i położnictwa, medycyny chorób wewnętrznych, medycyny rodzinnej, pediatrii i psychiatrii.

LWW Health Library: Premium Pharmacy Collection

Kolekcja Premium Pharmacy zapewnia zintegrowany dostęp do 26 podstawowych podręczników z zakresu farmacji, a także do rozbudowanej biblioteki filmów wideo i treści multimedialnych na temat patologii/ patofizjologii, praktyki farmaceutycznej, badań fizykalnych i fizjologii. Materiały tworzą doskonałą bazę do zdobywania wiedzy przez przyszłych farmaceutów: studentów i praktykantów. Mogą być także wykorzystane przez nauczycieli akademickich jako uzupełnienie wykładu czy punkt wyjścia w dyskusji podczas konwersatorium.

Najważniejsze tytuły kolekcji to: Koda-Kimble and Young’s Applied Therapeutics: The Clinical Use of Drugs, Boh’s Pharmacy Practice Manual: A Guide to the Clinical Experience, Foye’s Principles of Medicinal Chemistry oraz Washington Manual of Medical Therapeutics.

Materiały dodatkowe:

Ulotka informacyjna o Health Library

Podręcznik użytkownika – kolekcja filmów instruktażowych w języku angielskim

Pomoc dla użytkownika – bank pytań i odpowiedzi

Acland’s Anatomy:

Acland’s Anatomy – atlas zawierający ponad 300 filmów realistycznie przedstawiających budowę ludzkiego ciała. Każdy film jest opatrzony komentarzem dr. Aclanda (w języku angielskim). Dostępna jest także transkrypcja komentarzy. Atlas może być wykorzystywany jako uzupełnienie w trakcie wykładów lub ćwiczeń, również jako materiał powtórkowy. Można go przeszukiwać, zawiera pytania powtórkowe, dzięki którym studenci mogą poznać poziom swojej wiedzy.

Testowanie jest możliwe do 11.06.2021

Materiał dodatkowy:

Przewodnik użytkownika w języku angielskim

GIDEON:

GIDEON – unikalna baza wyspecjalizowana do wykrywania, zapobiegania i edukacji w zakresie chorób zakaźnych. Idealna dla każdego, kto zajmuje się zdrowiem publicznym i chorobami zakaźnymi, w tym: klinicystów, wykładowców, mikrobiologów i wielu innych. Ta multimedialna baza zawiera aktualne informacje oraz wizualne narzędzia do diagnozowania chorób i śledzenia najnowszych trendów w epidemiologii i leczeniu.

Materiał dodatkowy:

Ulotka informacyjna

Wszelkie uwagi na temat baz, zainteresowanie zakupem, problemy z funkcjonowaniem oraz pytania prosimy zgłaszać pod adresem dwierzbicka@uni.opole.pl lub pod numerem telefonu 77 401 6164.

Zapraszamy do testowania baz na platformie Ovid!