_____ sekretariat 77 401 61 40 _____ wypożyczalnia 77 401 6143 biblioteka@uni.opole.pl

Z radością oznajmiamy, że prof. Cheong Byung Kwon z Hankuk University of Foreign Studies w Seulu podarował Bibliotece Głównej pierwszy przekład “Lalki” Bolesława Prusa na język koreański własnego autorstwa, nad którym pracował 4 lata. Profesor jest założycielem Polonistyki koreańskiej. 10 lipca 2012 roku otrzymał doktorat honorowy Uniwersytetu Opolskiego.

Jesteśmy zaszczyceni tym cennym darem i bardzo Panu Profesorowi dziękujemy!