Prof. dr hab. Marek M. Dziekan to wybitny antropolog, arabista i islamoznawca, tłumacz, redaktor naczelny „ Rocznika Orientalistycznego”. Jest kierownikiem Katedry Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki Uniwersytetu Łódzkiego, pracuje także w katedrze Arabistyki i Islamistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Jest autorem ponad 400 prac naukowych, popularnonaukowych i przekładów z języków: arabskiego, rosyjskiego, niemieckiego i angielskiego.

Na to wyjątkowe spotkanie zapraszamy w środę, 6 czerwca 2018 r. o godz. 11 do Auli Błękitnej Collegium Maius.