Szanowni Czytelnicy,

w styczniu wypożyczalnie będą czynne od poniedziałku do piątku
w godz. od 8.00 do 15.00

DODATKOWE INFORMACJE

1. Niektóre biblioteki specjalistyczne mogą być na jakiś czas zamknięte lub mieć ograniczone godziny otwarcia. Aktualne informacje o pracy bibliotek specjalistycznych znajdują się w zakładce [Biblioteki].
  2. Do odwołania zostają zamknięte wszystkie czytelnie na terenie Uniwersytetu Opolskiego.
  3. W celu dostępu do podręczników akademickich i wybranych tytułów literatury naukowej zachęcamy naszych czytelników do korzystania z Wirtualnej Czytelni Biblioteki Uniwersytetu Opolskiego http://bg.uni.opole.pl/dbc/
  4. Należności wobec Biblioteki można realizować poprzez system PayU (opcja jest dostępna po zalogowaniu się w zakładce “Konto użytkownika”, w sekcji “Opłaty – nierozliczone”).
  5. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych czytelników, którzy nie zdążyli założyć konta w Bibliotece UO, a chcą skorzystać z zasobów elektronicznych, oferujemy możliwość zdalnego założenia konta.
  6. W celu aktywowania konta bibliotecznego w systemie biblioteczno-informacyjnym UO wystarczy wysłać e-mail na adres dowolnie wybranej [Biblioteki]. W przesłanej wiadomości należy podać imię i nazwisko, kierunek studiów, numer legitymacji studenckiej oraz dołączyć skan wypełnionej i podpisanej [Deklaracji]. Oryginał deklaracji należy dostarczyć do Biblioteki przy okazji pierwszej w niej wizyty.

USŁUGI  INFORMACYJNE

1. W czasie ograniczenia dostępu do pomieszczeń bibliotecznych świadczymy  pomoc
    i usługi w zakresie:
    • wyszukiwania informacji w katalogach i bazach naukowych dostępnych online,
    • wykonywania kopii cyfrowych fragmentów wskazanych utworów pochodzących

ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej, wg  zapisów Ustawy o prawie autorski i prawach pokrewnych,

• bieżącej rejestracji publikacji w Bazie Wiedzy UO,
  • opracowywania analiz bibliometrycznych.

1. Ponadto w zaistniałej sytuacji Biblioteka UO proponuje swoim użytkownikom korzystanie ze źródeł elektronicznych, w tym:

WAŻNE: W każdej sprawie dotyczącej zbiorów elektronicznych, procedury dostępu do baz danych
z domowych komputerów, jak też w przypadku innych problemów z dotarciem do literatury związanej
z realizacją programu kształcenia proszę kontaktować się z Działem Informacji Naukowej i Bazy Wiedzy UO w godz. od 9.00 do 15.00, tel. 77 401 6145 lub e-mail: oin@uni.opole.pl