„(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA” – Tydzień Bibliotek od 7 do 12 maja 2018 r.

Program wydarzeń na UO:

W ramach „Tygodnia Bibliotek” Biblioteka Główna Uniwersytetu Opolskiego zaprasza na kiermasz książek używanych (będzie można nabyć m.in. literaturę polską, poradniki, słowniki oraz książki w językach obcych). Kiermasz będzie trwał od 7 do 18 maja 2018 r. w godz. 9.00 – 16.00 w holu Biblioteki Głównej na parterze.

W dniach od 7 do 12 maja 2018 r. zapraszamy wszystkich zapominalskich do oddawania wypożyczonych książek bez pobierania opłat za przetrzymane zbiory biblioteczne.

Biblioteka Główna zachęca do czytania, w związku z tym każdy czytelnik, który w dniach od 7 do 12 maja 2018 r. odwiedzi którąkolwiek z bibliotek Uniwersytetu Opolskiego, otrzyma zwiększony limit wypożyczeń na kolejny rok o 5 wol., czytelnikom wypożyczającym książki na podstawie wpłaconej kaucji limit zostanie zwiększony także o 5 wol.

Z okazji 16 Opolskiego Festiwalu Nauki Biblioteka Główna zaprasza do oglądania wystawy 16 lat Opolskiego Festiwalu Nauki. Migawki z przeszłości, która prezentowana będzie w holu Biblioteki Głównej UO przy ul. Strzelców Bytomskich 2, od 7 do 31 maja 2018 r.