_____ sekretariat 77 401 61 40 _____ wypożyczalnia 77 401 6143 biblioteka@uni.opole.pl

W piątek 25 sierpnia gościliśmy w murach uczelni grupę 11 uczestników Światowego Kongresu IFLA – Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń i Instytucji Bibliotekarskich, który w dniach 19-25 sierpnia 2017 r. odbył się we Wrocławiu.

Bibliotekarze z Czech, Hongkongu, Niemiec, Polski, Portugalii, Rumunii, Słowenii, Szwecji oraz USA zwiedzili Muzeum Uniwersytetu Opolskiego, Wzgórze Uniwersyteckie oraz Bibliotekę Wydziału Filologicznego. Odwiedzili także Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Muzeum Polskiej Piosenki, gdzie z zainteresowaniem zapoznali się z historią Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Oprowadzeni zostali również po Opolu, pozostając pod dużym urokiem miasta i jego zabytków.

Uczestnikom tego wyjątkowego dla polskiego bibliotekarstwa wydarzenia, jakim jest Kongres IFLA we Wrocławiu, bardzo podobało się Opole, jego biblioteki oraz uniwersytet.

Fot. Katarzyna Mazur-Kulesza i Andrzej Pawłowski