Zapraszamy na XVI Opolski Festiwal Nauki – coroczne spotkanie z najprzyjemniejszą, bo praktyczną i zabawową formą wiedzy z różnych dziedzin, a przygotowaną i prezentowaną przez pracowników i studentów opolskich uczelni wyższych.

Biblioteka Główna UO zachęca małych, dużych i całkiem dorosłych do spotkania z nami podczas Pikniku Naukowego i Dnia Otwartego.

PIKNIK NAUKOWY 13 maja 2018 r. – NIEDZIELA, Błonia Politechniki Opolskiej (Opole, ul. Mikołajczyka), w godz. 10-15.

Jak wiadomo, “Abecadło z pieca spadło”…, a teraz trzeba pozbierać litery! Zapraszamy do zmierzenia się z “Mocą liter” i wspólnej zabawy słowami. Będziemy ich poszukiwać w gąszczu liter, wykreślać, układać, rozwiązywać rebusy i krzyżówki. Za błędy ortograficzne ocen nie będzie, za to dla wytrwałych tropicieli upominki.

DZIEŃ OTWARTY 14 maja 2018 r. PONIEDZIAŁEK, Biblioteka Główna UO (Opole, Strzelców Bytomskich 2)

Zwiedzanie z przewodnikiem zakamarków Biblioteki Głównej UO. Specjalną atrakcją przygotowaną na tę okoliczność będzie możliwość zajrzenia do miejsc niedostępnych na co dzień użytkownikom – przepastnych magazynów, pracowni introligatorskiej, a przede wszystkim – zobaczenia cennych druków. Pokaz w pracowni introligatorskiej przybliży sztukę oprawiania książki czy gazety przy użyciu specjalistycznych maszyn i urządzeń będących na wyposażeniu Biblioteki. Ze względu na wielkość pomieszczenia pracowni introligatorskiej duże grupy będą dzielone na mniejsze.

Serdecznie zapraszamy do spędzenia wesołych i ciekawych festiwalowych dni z BG UO. Niech Moc liter będzie z Wami!

Szczegółowy program XVI OFN  na: festiwal.opole.pl