W imieniu władz Uniwersytetu Opolskiego zapraszamy na spotkanie z prof. dr. hab. Stanisławem Z. Kowalikiem – psychologiem i socjologiem. Zaproszony gość wystąpi w ramach Złotej Serii Wykładów Otwartych, słynnego cyklu wydarzeń współorganizowanego od kilkudziesięciu lat przez Bibliotekę Uniwersytetu Opolskiego wraz z innymi jednostkami Uczelni.

Złota-Seria-Wykładów -obrazek-gmach-główny-UO

JM Rektor Uniwersytetu Opolskiego
prof. dr hab. Marek Masnyk
Dyrektor Instytutu Psychologii
dr hab. Romuald Derbis, prof. UO
 zapraszają na spotkanie

prof. dr. hab. Stanisławem Z. Kowalikiem

który wygłosi wykład na temat

“O tworzeniu wiedzy naukowej. Perspektywa psychologiczna”

Spotkanie odbędzie się 18 maja 2023 r. o godz. 11.30
w Instytucie Psychologii UO,

Opole, pl. Staszica 1, Aula im. Andrzeja Szmajkego (s. 112)

Stanisław KowalikStanisław Zbigniew Kowalik jest psychologiem i socjologiem, profesorem nauk humanistycznych. Swoje pasje naukowe realizuje przede wszystkim na gruncie psychologii rehabilitacji i psychologii społecznej. Podejmuje teoretyczne i praktyczne problemy osób niepełnosprawnych oraz wyzwania, jakie dla jakości życia psychicznego ludzi wnoszą procesy globalizacji. W dociekaniach badawczych uwzględnia psychologię cielesności, psychologię sztuki i psychologię nauki. Ten ostatni temat będzie przedmiotem wykładu, jaki wygłosi w UO.
Profesor Stanisław Kowalik stopnie i tytuł naukowy uzyskał w UAM w Poznaniu, gdzie był wieloletnim kierownikiem Zakładu Psychologii Społecznej. Naukowo związany był także z: AWF w Poznaniu (gdzie pełnił funkcję prorektora ds. nauki oraz kierownika w Katedrze Kultury Fizycznej Osób Niepełnosprawnych), SWPS Uniwersytetem Humanistycznospołecznym i Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, z którym nadal współpracuje.
Istotny i twórczy wkład w psychologię wniósł jako członek Komitetu Rehabilitacji, Kultury Fizycznej i Integracji Społecznej oraz członek Komitetu Psychologii PAN.