Zasoby elektronicznych baz danych Uniwersytetu Opolskiego zwiększyły się o dostęp do trzech nowych baz specjalistycznych: LWW Czasopisma Lippincott Williams and Wilkins, SAGE Journals Online oraz SAGE Research Methods.

LWW Czasopisma Lippincott Williams and Wilkins

Baza czasopism medycznych Lippincott Williams & Wilkins udostępnia aktualne badania naukowe z ponad 20 dziedzin medycyny, w tym: anestezjologii, chirurgii urazowej i ortopedii, kardiologii, neurologii, pielęgniarstwa, ginekologii i położnictwa, radiologii, medycyny wewnętrznej, patologii oraz chorób zakaźnych. W ramach posiadanej licencji zapewniamy dostęp do 75 czasopism.
Więcej informacji o bazie oraz lista dostępnych tytułów

SAGE Journals Online

SAGE Journals Online to pełnotekstowa baza danych udostępniająca wyniki najnowszych badań z zakresu nauk humanistycznych, socjologii, psychologii, polityki, ekonomii i biznesu, zarządzania oraz wiele innych. W ramach licencji uzyskanej przez UO zapewniamy dostęp do kolekcji Humanities and Social Sciences, która obejmuje ponad 769 recenzowanych czasopism naukowych.
Więcej informacji o bazie, materiały szkoleniowe, lista dostępnych tytułów

SAGE Research Methods

SAGE Research Methods  to kompleksowa platforma szkoleniowa z zakresu metod badawczych. Udostępnia publikowane przez wydawnictwo SAGE książki, materiały referencyjne i artykuły, m.in. z zakresu statystyki i interpretacji wyników. To doskonałe narzędzie wspierające pracę badawczą tak naukowców, jak i studentów. Baza zawiera także materiały wideo na temat metod i projektów badawczych.
Więcej informacji, materiały szkoleniowe, lista dostępnych tytułów

Tekst: Michalina Jaworska z Działu Systemów Informatycznych i Zbiorów Elektronicznych