Zapraszamy do udziału w dostępnych bezpłatnie, otwartych szkoleniach online w języku polskim, które zaplanowano na czerwiec.

.
marketing tips public libraries blog image
.

Problem ze znajdywaniem trafnych haseł wyszukiwawczych to już przeszłość!

7 czerwca 2023
(40 minut)

REJESTRACJA

Masz problemy ze znalezieniem odpowiedniego terminu wyszukiwawczego? Próby wpisywania intuicyjnych haseł nie przynoszą satysfakcjonujących wyników? To szkolenie jest dla ciebie! To będzie sesja dedykowana wyszukiwaniu w oparciu o hasła kontrolowane pochodzące z tezaurusa dziedzinowego. Pokażemy różnice w wynikach wyszukiwania z wykorzystaniem tezaurusa w porównaniu z używaniem słów pochodzących z języka naturalnego.

Jak oszczędzać czas z osobistym kontem MyEBSCO?

13 czerwca 2023

REJESTRACJA

Praktyczna sesja, podczas której pokażemy jak założyć darmowe konto na platformie EBSCOhost. Podpowiemy jak efektywnie zaoszczędzić czas wykorzystując wiele opcji platformy, tj.: tworzenie powiadomień, zapisywanie wyników i wyszukiwań, segregowanie wyników w folderach tematycznych.

Doskonalimy kompetencje wyszukiwania publikacji naukowych na platformie EBSCOhost

14 czerwca 2023
(40 minut)

REJESTRACJA

Przegląd najważniejszych opcji pozwalających zawęzić, doprecyzować lub rozszerzyć wyniki wyszukiwania na platformie EBSCOhost. Przyjrzymy się opcjom tj.: wybór trybu wyszukiwania, wyszukiwanie w pełnym tekście, dostosowanie ustawień zaawansowanych. Podpowiemy jak budować zapytanie wyszukiwawcze, aby otrzymać najbardziej trafne wyniki.

Kieszonkowa biblioteka, czyli kilka słów o aplikacji mobilnej EBSCO

20 czerwca 2023

REJESTRACJA

Sesja dedykowana aplikacji mobilnej EBSCO. Pokażemy jak pobrać, zalogować się i korzystać z aplikacji. Opowiemy, jak aplikacja ułatwia pobieranie książek elektronicznych.

Wyszukaj, pobierz i czytaj – e-książki EBSCO w 3 prostych krokach

21 czerwca 2023

REJESTRACJA

Praktyczne szkolenie, podczas którego uczestnicy dowiedzą się:
– jak korzystać z e-książek online
– jak pobierać e-książki w całości oraz we fragmentach
– jak korzystać z e-książek na smartfonach, tabletach i czytnikach