Zapraszamy studentów, bibliotekarzy i pracowników naukowych UO do udziału w warsztatach online dotyczących korzystania z bazy danych SAGE Research Methods – dostępnej na stronie Biblioteki UO. Zajęcia poprowadzi Claire Deakin, specjalistka ds. szkoleń z  SAGE Publishing. Warsztaty odbędą się w języku angielskim, przy polskojęzycznym wsparciu przedstawiciela SAGE.

Gorąco zapraszamy.
30 marca 2023 r. (czwartek)
Godz.: 11:00 – 12:00

Baza SAGE Research Methods zawiera tysiące zasobów i jest całkowicie poświęcona tematyce metod i umiejętności badawczych. Wspiera wszystkie etapy procesu badawczego; od sformułowania pytania badawczego, przeglądu literatury, poprzez wybór najlepszych metod badawczych, analizę danych, aż po spisanie wyników i planowanie publikacji.

Podczas warsztatów, oprócz demonstracji bazy danych, uczestnikom zostaną udzielone fachowe wskazówki i przedstawione najlepsze praktyki dotyczące korzystania z metod badawczych, aby wspierać swoje badania. Na zakończenie przewidziano czas na pytania do eksperta.

Sesja obejmie:

• Wprowadzenie do metod badawczych SAGE
  • Wyszukiwanie i przeglądanie bazy danych w poszukiwaniu interesujących treści
  • Opcje personalizacji – zapisywanie wyszukiwań i listy lektur
  • Różne typy treści i sposoby ich wykorzystania w nauczaniu i badaniach
  • Narzędzia badawcze – tzw. mapa metod i planer projektu (Methods Map, Project Planner)
  • Podsumowanie sesji oraz czas na pytania i odpowiedzi
Pamiętaj! 30 marca 2023 r. Godz.: 11:00 – 12:00

Wybierz dogodny sposób dołączenia do warsztatów.

Microsoft Teams meeting
Dołącz na swoim komputerze, lub w aplikacji mobilnej
Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania
Numer spotkania (Meeting ID): 243 326 393 312