Zapraszamy do udziału w dostępnych bezpłatnie, otwartych szkoleniach online w języku polskim, które zaplanowano na wrzesień.

Podczas sesji w przystępny sposób zostaną przedstawione rozwiązania, produkty i ich aktualizacje. Zachęcamy.
Illustration of Ebby the mascot holding a marker and standing in front of a board with 7 sticky notes.

Poznaj bazy EBSCO dostępne w ramach licencji krajowej dla wszystkich uczelni w Polsce

4 września 2024
10:30 (60 minut)
| Rejestracja

Podczas sesji dokonamy przeglądu baz EBSCO dostępnych w ramach tzw. licencji krajowej, z których mogą korzystać wszystkie uczelnie i instytucje badawcze w Polsce. Studenci i pracownicy uczelni mają dostęp do EBSCO Open Dissertations™ – międzynarodowej bazy prac dyplomowych i dysertacji oraz 16 obszernych naukowych baz danych refundowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wchodzące w skład pakietu bazy Academic Search™ Ultimate oraz Business Source® Ultimate są jednymi z najczęściej wykorzystywanych zasobów naukowych na świecie przez wiodące ośrodki akademickie.

Wszystko co powinieneś wiedzieć o aplikacji mobilnej EBSCO

5 września 2024
12:30 (30 minut)
| Rejestracja

Sesja dedykowana aplikacji mobilnej EBSCO. Pokażemy jak pobrać, zalogować się i korzystać z aplikacji. Opowiemy, jak aplikacja ułatwia pobieranie książek elektronicznych.

Wyszukaj, pobierz i czytaj – e-książki EBSCO w 3 prostych krokach

11 września 2024
10:30 (30 minut)
| Rejestracja

Praktyczne szkolenie, podczas którego uczestnicy dowiedzą się:
– jak korzystać z e-książek online
– jak pobierać e-książki w całości oraz we fragmentach
– jak korzystać z e-książek na smartfonach, tabletach i czytnikach

Przegląd nowego interfejsu platformy EBSCOhost

12 września 2024
14:00 (60 minut)
| Rejestracja

Podczas sesji dokonamy przeglądu nowego interfejsu platformy EBSCOhost, która umożliwia wyszukiwanie w prenumerowanych bazach EBSCO. Nasz zespół ds. doświadczenia użytkownika przez lata obserwował studentów i wyzwania, jakie stoją przed nimi podczas korzystania z interfejsów bibliotecznych. W rezultacie powstał nowy interfejs EBSCOhost, aby sprostać stale zmieniającym się oczekiwaniom użytkowników. Dołącz do sesji, jeśli jesteś ciekawy jak wygląda odświeżona wersja ulubionej platformy.

NOWOŚĆ! LitBase

17 września 2024
10:30 (45 minut)
| Rejestracja

LitBase to baza wyselekcjonowanych krytycznych tekstów dotyczących literatury. Wspiera badania nad najczęściej studiowanymi autorami, poezją, beletrystyką, sztukami teatralnymi i twórczością non-fiction na całym świecie. Weź udział w szkoleniu i poznaj szczegółowo zawartość bazy oraz sposoby wyszukiwania w jej zasobach.