Szanowni Państwo!

W dniu 4 września Uniwersytet Opolski uzyskał dostęp testowy do bazy z zakresu literatury i językoznawstwa. Dzięki uprzejmości platformy EBSCO będzie można z niej korzystać do 10 listopada 2024 r. Zapraszamy do testowania bazy.

Poster

MLA International Bibliography with Full Text jest podstawowym źródłem informacji dla badań w dziedzinie literatury, językoznawstwa i języka. Zasób, opracowany przez Modern Language Association (MLA) i EBSCO, łączy w sobie obszerną kolekcję pełnotekstowych czasopism z kompletnym indeksem do studiowania i nauczania języka, literatury, językoznawstwa, retoryki, erystyki, folkloru, filmu, teatru i innych sztuk dramatycznych.

Zawartość

• 1,107 aktywne pełnotekstowe czasopisma
  • 1,044 aktywne, pełnotekstowe, recenzowane czasopisma
  • 701 aktywne, pełnotekstowe, recenzowane bez embarga
  • 650 aktywne czasopisma pełnotekstowe indeksowane w Web of Science lub Scopus

Lista tytułów: Excel

Baza została dodana do listy baz na platformie EBSCOhost i jest  dostępna w ramach sieci UO lub z komputerów domowych i urządzeń mobilnych.

Dostęp z sieci UO
Dostęp z komputerów domowych

Zachęcamy do instalacji Aplikacji Mobilnej EBSCO, by sobie ułatwić dostęp do zasobów EBSCO.
Link do plakatu: EBSCO Mobile App Poster (A3)
Link do szkolenia

Wszelkie uwagi na temat bazy, zainteresowanie zakupem, problemy z funkcjonowaniem oraz pytania prosimy zgłaszać pod adresem marcin.podolan@uni.opole.pl lub na nr tel. 77 401 6135.