Przejdź do treści
06/03/2025

Książkomat: innowacja w Bibliotece UO

Biblioteka Uniwersytetu Opolskiego podąża z duchem czasu; od niedawna może pochwalić się nowym nabytkiem. W gmachu Biblioteki Głównej stanął nowoczesny książkomat, który już jest dostępny dla czytelników. Oficjalne uruchomienie urządzenia zaplanowane jest na 17 marca, niemniej książkomat znajduje się obecnie w fazie testowej i już teraz można korzystać z jego funkcji.

Biblioteka sięga po nowoczesne rozwiązania dla polepszenia jakości usług. Czytelnicy mają możliwość zamawiania książek do książkomatu, odbierania ich oraz dokonywania zwrotów. Urządzenie jest dostępne codziennie w godzinach od 6.00 do 22.00, co zapewnia wygodny dostęp do książek poza standardowymi godzinami pracy biblioteki. Można powiedzieć, że książkomat to nowy sposób na dostęp do książki w Opolu – wszak czytelnikami są nie tylko osoby związane z uczelnią.

Używanie książkomatu stanowi wygodne rozwiązanie, które pozwala na szybsze i bardziej elastyczne korzystanie z zasobów biblioteki. Dzięki tej innowacji, użytkownicy mogą bez kolejek odbierać książki, zwracać je o dogodnej dla siebie porze, a także zaoszczędzić czas, korzystając z intuicyjnego systemu obsługi.

Zachęcamy do testowania książkomatu i przekonania się, jak łatwo i wygodnie można korzystać z usług biblioteki w nowoczesny sposób!

Projekt szaty graficznej na książkomacie zawdzięczamy Piotrowi Kasprzykowi z Działu Systemów Informatycznych i Zbiorów Elektronicznych w Bibliotece UO. On też jest autorem prezentowanej tu fotorelacji.


Zasady i instrukcja korzystania z książkomatu znajdują się na podstronie Zarządzenia i regulaminy

Udostępnij post