Przejdź do treści

Webinaria Elsevier w kwietniu i maju 2025

Firma Elsevier jest wydawcą wielu znanych naukowych baz danych, m.in. bazy abstraktowo-bibliiograficznej Scopus, narzędzia bibliometrycznego SciVal, bazy pełnotekstowej Science Direct oraz bazy Reaxys z zakresu chemii.

Zapraszamy do udziału w serii bezpłatnych webinariów organizowanych przez Elsevier, skierowanych do osób pracujących w obszarze nauki. Sesje te będą dotyczyć ważnych tematów, takich jak równość płci w nauce, wysokiej jakości literatura naukowa, rola Generative AI w nauce oraz rozwiązania wspierające obszar Life Sciences. Udział w webinariach jest otwarty, ale wymagana jest rejestracja. Zapewniamy certyfikaty dla osób uczestniczących, a szkolenia odbywają się w języku polskim i angielskim.


Getting started with SciVal – An overview (Alison Ferett)

Data: 15.04
Godz. 10.30
REJESTRACJA

Nie wiesz, od czego zacząć w SciVal? To szkolenie online przedstawi przegląd i kluczowe funkcje platformy badawczej Elsevier SciVal, narzędzia, które zapewnia dostęp do danych analitycznych badań. Używany w odpowiednim kontekście SciVal może pomóc Ci śledzić wydajność instytucji, śledzić wpływ publikacji Twojej instytucji i identyfikować potencjalnych współpracowników. Webinarium będzie przydatne dla badaczy i członków wydziału, a także dla pracowników administracyjnych, kierowników badań i bibliotekarzy, którzy chcieliby zacząć korzystać ze SciVal lub odświeżyć swoją wiedzę.


Scopus dla autorów: czasopisma, wskaźniki wpływu, cytowania (Paula Milewska)

Data: 16.04 
Godz. 9.30
REJESTRACJA

Naucz się praktycznych strategii znajdowania odpowiednich czasopism, zrozum kluczowe metryki i zwiększ wpływ swoich publikacji naukowych. Ta sesja dostarczy praktycznych wskazówek, jak efektywnie wykorzystać Scopus do budowania sukcesu w publikowaniu.

Plan
– Wprowadzenie do Scopus: znaczenie dla autorów.
– Jak wyszukiwać i identyfikować czasopisma.
– Jak używać wskaźników w Scopus: CiteScore, kwartyle i inne metryki.
– Zwiększanie wpływu badań: wybór odpowiednich czasopism w celu zwiększenia widoczności.


Panel dyskusyjny: Równość płci w nauce. Polska na tle Europy (Paula Milewska, Katarzyna Patyrak + goście!)

Data: 22.04 
Godz. 10.00
REJESTRACJA

Weź udział w tej ważnej rozmowie, podczas której omówimy obecną sytuację i przyszłość równości płci w nauce. Zapraszamy na pogłębioną dyskusję panelową na temat równości płci w nauce, ze szczególnym uwzględnieniem Polski. Punktem wyjścia do rozmów z zaproszonymi kobietami nauki będą wyniki raportu Gender Report 2024, przygotowanego przez Elsevier.

Nasze ekspertki poruszą tematykę:
– Aktualny stan równości płci w badaniach naukowych
– Wyzwania i szanse dla kobiet w nauce w Polsce i w Europie
– Strategie przyspieszenia działań na rzecz większej równości płci
– Skuteczne metody wspierania młodych badaczek i ich kariery
– Znaczenie różnych wskaźników do mierzenia wpływu badań i wprowadzania zmian w polityce.
Panelistki:
prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska, Rektorka, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Przewodnicząca KRASP
dr Magdalena Żadkowska, Uniwersytet Gdański 


Zwiększanie Międzynarodowej Widoczności Instytucji Naukowych z Systemem Pure

Data: 23.04 
Godz. 10.00
REJESTRACJA

W dobie globalizacji i rosnącej konkurencji w obszarze badań naukowych, budowanie międzynarodowej widoczności staje się kluczowym elementem strategii instytucji akademickich. Webinar „Zwiększanie Międzynarodowej Widoczności Instytucji Naukowych z Systemem Pure” ma na celu przedstawienie narzędzi i metod, które pozwalają na efektywne wykorzystanie systemu Pure w promocji dorobku naukowego. Uczestnicy dowiedzą się, jak skutecznie zarządzać informacjami o pracach badawczych, publikacjach oraz współpracy międzynarodowej, aby zwiększyć rozpoznawalność swoich osiągnięć w środowisku międzynarodowym. Omówimy także najlepsze praktyki oraz przykłady sukcesów instytucji, które z powodzeniem wykorzystały system Pure do budowania swojej marki na arenie globalnej. Zapraszamy do udziału w webinarze, który dostarczy cennych informacji i inspiracji do działania!


Scopus AI (Paula Milewska)

DATA: 23.04 
Godz. 12.00
REJESTRACJA


Unlocking the Power of Scopus AI: Comprehensive Introduction and Live Demonstration (Paula Milewska)

Data: 6.05 
Godz. 10.00
REJESTRACJA

Dołącz do nas na pouczającą, godzinną sesję, podczas której ekspert Elsevier przedstawi kompleksowy przegląd Scopus AI. Ten webinarium obejmie kluczowe funkcje i zalety Scopus AI, a następnie odbędzie się demonstracja na żywo pokazująca, jak skutecznie korzystać z tego narzędzia, aby ulepszyć swoje usługi badawcze i biblioteczne.


Praca z literaturą naukową. Skuteczne wykorzystanie zasobów ScienceDirect (Paula Milewska)

Data: 19.05 
Godz. 12.00
REJESTRACJA

Dołącz do naszego nadchodzącego webinaru, który ma na celu wzmocnienie pozycji badaczy, studentów i edukatorów poprzez zaawansowane techniki wyszukiwania i strategie pracy z literaturą naukową na platformie ScienceDirect. Sesja ta skupi się na optymalizacji wyszukiwania literatury, zarządzaniu wynikami badań oraz wykorzystaniu narzędzi ScienceDirect do usprawnienia pracy i wzmocnienia badań akademickich.

Plan
– Wprowadzenie do ScienceDirect
– Przegląd platformy
– Korzyści dla badaczy i naukowców
– Zaawansowane techniki wyszukiwania
– Wykorzystanie słów kluczowych i filtrów
– Udoskonalanie i zapisywanie wyników wyszukiwania
– Zarządzanie wynikami badań
– Organizowanie i eksportowanie cytowań
– Ustawianie spersonalizowanych alertów
– Zwiększanie efektywności badań
– Korzystanie z ScienceDirect Topics
– Wykorzystywanie historii czytania i rekomendacji


LIFE SCIENCES

Reaxys Monthly Open Office CEE (Piotr Golkiewicz)

Data: 15.04
Godz. 11.00
REJESTRACJA

Data: 20.05
Godz. 11.00
REJESTRACJA 

Spotkanie miesięczne, na którym prezentujemy nowe funkcje Reaxys, odpowiadamy na pytania użytkowników i przedstawiamy wskazówki i triki.

 

Udostępnij post