ClinicalKey to baza danych stworzona z myślą o pracownikach służby zdrowia i studentach nauk medycznych. Stanowi źródło najnowszych faktów i informacji z różnych specjalizacji medycyny i nauk o zdrowiu. Zapewnia dostęp do pełnych publikacji encyklopedycznych i czasopismmonografii dla placówek medycznychinformacji o lekach, filmów, wytycznych dotyczących praktyki lekarskiej, spersonalizowanych ulotek informacyjnych dla pacjentów i wielu innych. Zasoby cyfrowe tej bazy obejmują najbardziej znane publikacje medyczne wydawnictwa Elsevier oraz najważniejsze czasopisma branżowe, w tym:

  • „Gray Anatomia”
  • „Cecil Medicine” Goldmana
  • „Heart Disease” Braunwalda
  • czasopisma “The Lancet” i “Mayo Clinic Proceedings”.

Zachęcamy do założenia bezpłatnego indywidualnego konta w bazie ClinicalKey, które pozwala na korzystanie z dodatkowych funkcjonalności platformy, m.in. ustawianie alertów dla ulubionych zapytań oraz tworzenie własnej biblioteki zasobów. Uwaga! Bez zalogowania na indywidualne konto użytkownika będzie nadal można pobierać teksty artykułów z czasopism, ale już nie rozdziałów z książek! Aby korzystać ze wszystkich funkcjonalności ClinicalKey wystarczy jedno konto wspólne dla wszystkich platform Elsevier, m.in. Scopus.

Uwaga! Dozwolone jest pobieranie wybranych rozdziałów książek, co oznacza, że nie wolno pobierać książek w całości ani też wszystkich rozdziałów jednej książki. Nie jest również możliwe pobieranie materiałów wideo – można je udostępniać jedynie za pomocą linków.

Wejście do bazy z sieci UO

Wejście do bazy spoza sieci UO

 

Materiały dla użytkownika:

Jak korzystać z bazy ClinicalKey – przegląd możliwości (wideo)

CME i MOC – przewodnik wideo

Support Hub – FAQ