Kody wyczerpane! Zapraszamy do rozdania na listopad.

Zapraszamy do korzystania z platformy książek cyfrowych Legimi zawierającej ponad 250 000 tytułów e-booków, audiobooków i synchrobooków. Biblioteka UO będzie przydzielać kody na początku każdego miesiąca.

Serwis Legimi oferuje beletrystykę, literaturę faktu, książki popularnonaukowe, poradniki, książki do nauki języków obcych i mnóstwo innych. Dostęp do cyfrowych książek obejmuje formaty wygodne dla osób z niepełnosprawnością.

Biblioteka Główna UO zapewnia darmowy dostęp do platformy Legimi dla pracowników, doktorantów i studentów UO z aktywnym kontem bibliotecznym. Mogą oni otrzymać darmowy kod aktywacyjny, dający dostęp do Legimi. Każdego miesiąca do dyspozycji będzie 100 kodów – decyduje kolejność zgłoszeń. Można otrzymać tylko 1 kod w danym miesiącu.

Jak skorzystać z Legimi?

1. W pierwszy dzień roboczy każdego miesiąca można z poczty uczelnianej wysłać e-mail z imieniem i nazwiskiem oraz prośbą o kod na adres marcin.podolan@uni.opole.pl. Pierwsze 100 osób z aktywnym kontem bibliotecznym, otrzyma zwrotnie kod aktywacyjny. Kod należy aktywować w ciągu 7 dni. Gdy aktywacja nie nastąpi zostanie wysłane przypomnienie. Brak aktywacji w ciągu kolejnych 3 dni spowoduje, że kod trafi do kolejnej osoby z listy rezerwowej.
  2. Należy wpisać otrzymany kod i zaakceptować regulamin na stronie Legimi.
  3. Następnie założyć konto na Legimi lub zalogować się jeśli już je założono. Przy zakładaniu konta należy podać nazwę użytkownika, adres e-mail (w domenie @uni.opole.pl lub @student.uni.opole.pl) i hasło.

Dostęp będzie aktywny przez miesiąc na dwóch wybranych przez siebie urządzeniach (smartfon, tablet, komputer albo e-czytnik). Kto będzie chciał kontynuować korzystanie z platformy ten w kolejnym miesiącu musi ponownie wysłać mail. Polecamy użytkownikom pobranie bezpłatnej aplikacji Legimi dostępnej na Android i iOS.

Przed wysłaniem maila zapoznaj się z Regulaminem Legimi.

Życzymy przyjemnej lektury!

W razie pytań prosimy o kontakt na adres marcin.podolan@uni.opole.pl