W październiku 2024 r. mija 60 lat od rozpoczęcia kształcenia na kierunku chemia w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Opolu, uczelni, na bazie której 30 lat temu powstał Uniwersytet Opolski. Również w tym roku, w październiku, mija 5 lat od rozpoczęcia zajęć dydaktycznych na kierunku farmacja.

Z tych okazji zapraszamy do obejrzenia wyjątkowej wystawy poświęconej dziejom opolskiej chemii i farmacji. Ekspozycja przybliża historię powstania kierunku chemia oraz drogę do utworzenia Wydziału Chemii i Farmacji oraz Instytutu Chemii. W ciekawy sposób zarysowuje sylwetki ich pracowników i studentów. Na planszach wystawowych znajdziemy kalendarium oraz fotografie z najważniejszych wydarzeń naukowych Instytutu, a także wyjątkowe zdjęcia i wycinki prasowe.

Zapraszamy do oglądania wystawy w holu przed Biblioteką Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Medycznych przy ul. Oleskiej 48 (II piętro) oraz w formie cyfrowej na stronie internetowej Biblioteki UO www.bg.uni.opole.pl (poniżej).

Od 18 listopada 2024 r. do 30 stycznia 2025 r. wystawę będzie można oglądać w gmachu Wydziału Chemii i Farmacji (hol, I piętro).

Serdecznie zapraszamy: Biblioteka Uniwersytetu Opolskiego