Z przyjemnością informujemy, że w związku z uruchomieniem nowego narzędzia AI – Web of Science Research Assistant, firma Clarivate (dostawca Web of Science) zaoferowała naszej uczelni dostęp testowy w okresie od 9 do 30 września 2024. Wykorzystując LLM, narzędzie Web of Science Research Assistant pozwala na konwersacyjną interakcję z platformą Web of Science oraz szybsze wyszukiwanie informacji w bazie cytowań WoS Core Collection.

Ponadto, WoS Research Assistant:
• operuje na pełnym zakresie historycznych danych WoS Core Collection (ponad 120 lat);
• daje możliwość wyszukiwania we własnym języku z wykorzystaniem wielojęzycznego narzędzia obsługującego wyszukiwanie w języku naturalnym (ponad 100 języków);
• udziela kontekstowych podpowiedzi;
• prezentuje wizualizacje powiązań, np. mapy wpółcytowań dla artykułów.

Aby przejść do Web of Science Research Assistant, należy kliknąć w pole “Get started with Research Assistant” poniżej okna wyszukiwania.

WEBINAR

Ponadto w ramach wsparcia dostępu testowego, przedstawiciele Clarivate zapraszają na dedykowany webinar, który odbędzie się 12 września o godzinie 11.00.
Szkolenie jest bezpłatne, lecz aby wziąć udział w sesji należy się zarejestrować:

| Zarejestruj się |