Serwis informacyjny Emerging Markets Information Service EMIS Intelligence REGION – baza z zakresu ekonomii. Zawiera wyczerpujące informacje z ponad 9 000 publikacji dotyczących rynków rozwijających się, także Polski. Zapewnia dostęp do wiadomości ekonomicznych, finansowych, politycznych, makroekonomicznych, prawnych, sprawozdań finansowych spółek publicznych i niepublicznych, raportów branżowych, statystyk branżowych, danych i analiz makroekonomicznych.
Lista krajów wchodzących w skład serwisu EMIS Region:
• Europa Centralna:
– Republiki Nadbałtyckie: Estonia, Litwa, Łotwa,
– Białoruś,
– Czechy,
– Węgry,
– Polska,
– Rosja,
– Słowacja,
– Ukraina.
• Europa Południowo-Wschodnia:
– Bułgaria,
– Mołdawia,
– Rumunia,
– Serbia,
– Turcja,
– Półwysep Bałkański: Albania, Bośnia-Hercegowina, Chorwacja, Czarnogóra, Kosowo, Macedonia, Słowenia.

Baza EMIS Intelligence REGION zapewnia dostęp do wybranych gazet i magazynów, m.in.: Gazety.pl, Dziennika Gazety Prawnej, Dziennika Polskiego, Parkietu, Pulsu Biznesu, Rzeczpospolitej, Newsweeka, Wprost czy Magazynu Forbes.

Zasięg chronologiczny: informacje aktualne oraz archiwalne (z ostatnich 20 lat)

Dostęp do serwisu EMIS:
z sieci UO
z komputerów “domowych”

Zasady dostępu do serwisu

 

Podstawowe materiały instruktażowe:

Broszura informacyjna w języku polskim
Jak uzyskać dostęp do prasy codziennej w bazie EMIS? – INSTRUKCJA
Efektywne wyszukiwanie – WSKAZÓWKI
Podręcznik użytkownika w języku angielskim

Materiały instruktażowe – bardziej zaawansowane funkcje bazy EMIS:

  • Opcja Email Alertów – pozwala na ustawienie powiadomień o nowych danych / sprawozdaniach finansowych dla wybranych przez użytkownika spółek prywatnych. Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj INSTRUKCJĘ.
  • Od 2018 r. źródłem danych finansowych dla spółek giełdowych jest StockWatch (w miejsce Notoria Online). Dane te dostępne są z poziomu profilu spółki. Możliwość ich wyświetlenia i pobrania (w cyklu półrocznym/kwartalnym) daje opcja “Włączając śródroczne” (“Interim included”), tylko w przypadku, gdy sprawozdanie finansowe zostało złożone przez podmiot i jest oficjalnie dostępne. Jak skorzystać z tych danych, pokazuje specjalna INSTRUKCJA.
  •  Z początkiem lipca 2018 r. każdy użytkownik, który będzie chciał pobrać dane, będzie zobowiązany do utworzenia indywidualnego profilu użytkownika (zobacz INSTRUKCJĘ zakładania profilu). Stworzenie profilu będzie wiązać się z podaniem danych wraz z adresem mailowym z domeny uczelni. W przypadku nieposiadania przez użytkownika adresu uczelnianego, można wprowadzić inny adres mailowy. Adresy mailowe z takich domen jak: .gmail, .yahoo nie będą akceptowane przez system.
  • Uwaga. Sprawozdania i dane finansowe polskich spółek w EMIS pochodzą bezpośrednio z eKRS (Krajowego Rejestru Sądowego). Można je znaleźć w profilach poszczególnych spółek lub w publikacji KRS – Dokumenty sprawozdań finansowych. Wszelkie aktualizacje informacji dotyczące profilu firmy są zapisywane w bazie danych EMIS w ciągu kilku godzin od zmiany w rejestrze korporacyjnym.
  • Nowa wersja EMIS Company Screener daje możliwość generowania zestawienia spółek spełniających wybrane kryteria w szybszy i bardziej intuicyjny sposób – zobacz film szkoleniowy!