Pracownicy i studenci Uniwersytetu Opolskiego od stycznia 2022 roku mogą korzystać z treści cyfrowych publikowanych przez tygodnik “Polityka” na portalu polityka.pl. Prenumerata uprawnia 20 równoczesnych użytkowników do korzystania z zasobów elektronicznych wydawcy. Aby uzyskać dostęp do artykułów, potrzebne jest tylko aktywne konto biblioteczne.

“Polityka” – polski tygodnik opinii wydawany w Warszawie od 1957 roku. Jest to jeden z najbardziej prestiżowych tygodników społeczno-politycznych w Polsce. Zawiera teksty publicystyczne, komentarze, analizy i opinie.

Prenumerata cyfrowa “Polityki” zapewnia czytelnikom Uniwersytetu Opolskiego dostęp do następujących treści online:

• płatnych artykułów z bieżących wydań „Polityki” (poprzez portal polityka.pl)
  • płatnych artykułów z bieżących wydań czasopism „Polityki” – „Pomocnika Historycznego”, Poradnika Psychologicznego „Ja My Oni”, „Niezbędnika Inteligenta (Niezbędnika Współczesnego)”, „Salonu” i „Żyjmy Lepiej” (poprzez portal polityka.pl)
  • wszystkich treści archiwalnych z wydań „Polityki” oraz z wymienionych wyżej czasopism dostępnych w portalu polityka.pl
  • wszystkich treści tworzonych przez redakcję internetową portalu polityka.pl oraz innych autorów „Polityki” publikowanych wyłącznie w tym portalu.

Użytkownicy prenumeraty nie mogą pobierać plików – mają zapewniony dostęp do tekstu wyłącznie w formie cyfrowej, wyświetlonej w przeglądarce. Prenumerata ta nie zapewnia dostępu do treści w aplikacji mobilnych tygodnika “Polityka” ani innych wymienionych czasopism.

Dostęp do cyfrowych treści “Polityki”

Uwaga! Dostęp do prenumerowanych treści można uzyskać dzięki wprowadzeniu w specjalnym oknie logowania swoich danych do aktywnego konta bibliotecznego (numer karty bibliotecznej i hasło).