logoZapraszamy pracowników i studentów Uniwersytetu Opolskiego do korzystania z cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej książek i czasopism naukowych ACADEMICA academica.edu.pl Projekt ten jest realizowany pod auspicjami Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej przez Bibliotekę Narodową oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową.

• Dostęp do kilkuset tysięcy pełnotekstowych publikacji naukowych z zasobów Biblioteki Narodowej w formie cyfrowej
• Pełnotekstowa wyszukiwarka
• Dostęp do zasobów nie chronionych prawem autorskim dla każdego użytkownika Internetu bez ograniczeń
• System rezerwacji online publikacji chronionych prawem autorskim na wybrany termin do korzystania w Czytelni Biblioteki Głównej UO (należy być zarejestrowanym użytkownikiem wypożyczalni Academica!)

Rejestracja użytkowników odbywa się w Wypożyczalni Biblioteki Głównej po okazaniu ważnej karty bibliotecznej. Bibliotekarz zakłada czytelnikowi konto i podaje hasło (które później można zmieniać).
Z treścią publikacji można się zapoznać tylko w Czytelni Biblioteki Głównej Uniwersytetu Opolskiego, na wyznaczonym stanowisku komputerowym.

Dostęp do publikacji chronionych prawem autorskim rezerwuje się na stronie wypożyczalni Academica na wybrany przez siebie termin w godzinach:
poniedziałek – piątek od 9:00 do 18:00
sobota od 10:00 do 13:00
Publikacje można rezerwować na wybrany termin w okresie do 14 dni od dnia składania rezerwacji. Jednorazowo można zarezerwować maksymalnie 10 publikacji (5 na daną godzinę), każdą na 3 dowolnie wybrane dni, na dowolną liczbę godzin w ramach godzin otwarcia biblioteki.

REGULAMIN UŻYTKOWNIKA

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA

Ze zbiorów chronionych prawem autorskim można korzystać wyłącznie na terminalach instytucji, w której dokonało się rejestracji. Aby korzystać ze zbiorów Academiki w kilku instytucjach, w każdej z nich należy dokonać oddzielnej rejestracji.

Nie ma możliwości drukowania wyświetlanych na terminalach treści i utrwalania ich na nośnikach zewnętrznych. Dozwolone jest wykonywanie kopii poprzez robienie zdjęć ekranu, za pomocą aparatów fotograficznych lub innych urządzeń.