Szanowni Państwo!

W piątek 3 czerwca 2022 odbyła się uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Opolskiego Jego Eminencji Kardynałowi Kurtowi Kochowi – wybitnemu doktorowi teologii, przewodniczącemu Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan, słynnemu orędownikowi pokoju na świecie. W imieniu władz Uczelni zaproszono wszystkich zainteresowanych.

W piątek 3 czerwca miały miejsce dwa wydarzenia:

• 10:00 – msza święta koncelebrowana przez Jego Eminencję Ks. Kardynała Kurta Kocha w Kościele Seminaryjno-Akademickim pw. św. Jadwigi Śląskiej przy ul. W. Drzymały 1a,
  • 12:00 – właściwa uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa w Auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego przy ul. W. Drzymały 1a w Opolu.

W programie części właściwej: powitanie gości przez JM Rektora prof. dr. hab. Marka Masnyka, wystąpienie dziekana Wydziału Teologicznego ks. dr. hab. Mateusza Rafała Potocznego, laudacja ks. prof. dr. hab. Zygfryda Glaesera na cześć Kardynała Kurta Kocha, a następnie – po wręczeniu Kardynałowi dyplomu doktorskiego – wystąpienie nowego doktora honoris causa Uniwersytetu Opolskiego.

Uroczystość odbywającą się w Auli Wydziału Teologicznego uświetniły wyjątkowy program muzyczny w wykonaniu Chóru Akademickiego „Dramma per Musica” oraz wystawa okolicznościowa poświęcona nowemu doktorowi honoris causa Uniwersytetu Opolskiego.

Wystawę stacjonarną udostępniono zwiedzającym na półpiętrze przy Auli Wydziału Teologicznego UO oraz w dostępie cyfrowym na stronie Biblioteki.

Wystawę przygotowała Biblioteka Wydziału Teologicznego we współpracy z Działem Informacji Naukowej i Bazy Wiedzy.
Opracowanie graficzne: Piotr Kasprzyk z Działu Systemów Informatycznych i Zbiorów Elektronicznych.

Tekst: Michalina Jaworska z Działu Systemów Informatycznych i Zbiorów Elektronicznych