Jak aplikacja EBSCO Mobile wspiera użytkowników biblioteki?

Nie ma nic dziwnego w tym, że studenci chcą łączyć się z zasobami bibliotecznymi w mgnieniu oka – niezależnie od tego, czy właśnie są na wykładzie czy też dyskutują o projekcie z kolegami z grupy. W takich momentach może im pomóc aplikacja EBSCO Mobile, która dzięki intuicyjnym funkcjom i dostępności na różnych urządzeniach oferuje rozwiązania dla każdego użytkownika EBSCOhost (eHost) czy EBSCO Discovery Service. Przedstawiamy cztery sposoby wykorzystywania aplikacji mobilnej EBSCO podczas prowadzenia wyszukiwań poza biblioteką.

1. Prowadź badania gdziekolwiek jesteś i zapisuj wyniki wyszukiwań.

Zaprojektowana z myślą o wydajności, aplikacja EBSCO Mobile oferuje przyjazne dla urządzeń mobilnym wyświetlanie wyszukiwań, skanowanie wyników i zapisywanie artykułów oznaczonych jako polubione. Jeśli użytkownik jest zalogowany w eHost lub EBSCO Discovery Service, będzie mógł korzystać z synchronizacji urządzenia mobilnego z komputerem. Co więcej, po pierwszym zalogowaniu, aplikacja zapisuje dane użytkownika, dzięki czemu musi wprowadzać dane logowania jedynie raz. Wprowadzenie tego rodzaju funkcjonalności jest efektem informacji zwrotnej uzyskanej od użytkowników testujących aplikację EBSCO Mobile, ponieważ badania często mają charakter nieliniowy i nie są przeprowadzane podczas jednej sesji. Funkcjonalna aplikacja mobilna dla bibliotek pozwala użytkownikom śledzić etapy ich nieliniowego procesu badawczego, umożliwiając im dokonywanie postępu w dowolnym miejscu i czasie oraz bezproblemową integrację między urządzeniami.

1. Udostępnianie społecznościowe wyników wyszukiwania

W pewnym momencie pracy część studentów odczuwa “syndrom zwątpienia w połowie projektu”, który często pojawia się, gdy podczas badań studenta dopada frustracja i wątpliwości, czy wybrany przez niego temat jest wystarczająco dobry. Wtedy następuje zwrócenie się o pomoc do kolegów z grupy o rozwianie powstałych wątpliwości i po pomoc. Ten bezpłatny film promocyjne pomaga studentom zrozumieć, w jaki sposób aplikacja mobilna może im pomóc w takiej sytuacji. Aplikacja EBSCO Mobile umożliwia użytkownikom udostępnianie artykułów w prosty sposób. Artykuły lub wyniki wyszukiwania mogą być przesyłane poprzez pocztę e-mail, wiadomość tekstową, a nawet usługę AirDrop. Umożliwia to lepszą współpracę między studentami i pomaga sprawniej przeprowadzać badania.

1. Dynamiczne poszerzanie wiedzy

Podobnie jak funkcja “rekomendowane” w popularnych serwisach streamingowych, rekomendacje dotyczące sugerowanych treści do badań mogą pomóc skierować studentów w nowym kierunku wyszukiwania, który wcześniej nie był brany pod uwagę i skutkować okrzykiem “Eureka!”. Aplikacja EBSCO Mobile oferuje funkcję “Odkrywaj najnowsze zagadnienia”, dobierając materiały na podstawie dotychczasowej aktywności użytkownika.

1. Czytaj albo słuchaj

Niezależnie od tego, czy użytkownik pracuje wielozadaniowo czy też potrzebuje innego podejścia ze względu na swoje preferencje dotyczące dostępności, opcje “czytaj” bądź “słuchaj” dla artykułów i e-booków w aplikacji mobilnej pozwalają użytkownikom otrzymywać informacje w najbardziej komfortowy dla nich sposób. Bezpłatna i dostępna dla wszystkich użytkowników EBSCO Discovery Service (EDS) i eHost, aplikacja EBSCO Mobile zapewnia użytkownikom powszechny dostęp do zasobów biblioteki, wyświetlając wyniki wyszukiwania w ramach subskrypcji EBSCO. Aplikacja rozszerza zasięg zasobów biblioteki i usprawnia prowadzenie badań dzięki intuicyjnemu interfejsowi, z którego użytkownicy mogą korzystać, gdziekolwiek się znajdują.

Samouczki i przewodniki użytkowania
Poniższe samouczki i przewodniki użytkowania pokazują, jak korzystać z funkcji aplikacji, a także pobierać i czytać eBooki EBSCO na swoim urządzeniu.
Aplikacja mobilna EBSCO — skrócona instrukcja obsługi po polsku
• Aplikacja mobilna EBSCO — samouczek
E-booki EBSCO w aplikacji mobilnej EBSCO — samouczek
E-booki EBSCO  w aplikacji mobilnej EBSCO