Aplikacja mobilna EBSCO jest dostępna bezpłatnie dla wszystkich użytkowników usługi EBSCOhostEBSCO Discovery Service (EDS). Umożliwia użytkownikom dostęp do zawartości biblioteki w dowolnym miejscu i czasie oraz pokazuje wyniki wyszukiwania ze wszystkich subskrypcji EBSCO w bibliotece.

Znajdź swoją bibliotekę i połącz się z nią, a następnie po prostu przeszukuj, wybieraj i korzystaj z jej zawartości. Kontynuuj swoje projekty badawcze, nawet gdy jesteś z dala od swojego biurka, dzięki synchronizacji między komputerami stacjonarnymi i urządzeniami mobilnymi. Pobierz i czytaj e-booki EBSCO bezpośrednio w aplikacji. Zaprojektowana, aby zapewnić użytkownikom biblioteki łatwy dostęp do zasobów bibliotecznych, aplikacja EBSCO sprawia, że prowadzenie badań naukowych jest wygodniejsze.

Wszystkich użytkowników zachęcamy do pobrania aplikacji mobilnej EBSCO:
Dla urządzeń z systemem Android Pobierz w Google Play
Dla urządzeń Apple iOS Pobierz w App Store
Podczas pierwszego logowania należy wybrać nazwę instytucji – Uniwersytet Opolski. Następnie zalogować się tak, jak na swoje konto biblioteczne, lub za pomocą konta My EBSCO, jeśli wcześniej takie było założone.

Aplikacja EBSCO Mobile - grafika logo

Na kanale YouTube umieszczono ogólnodostępne nagranie szkolenia jak korzystać z aplikacji. Zachęcamy użytkowników do obejrzenia: Kieszonkowa biblioteka, czyli kilka słów o aplikacji mobilnej EBSCO

Samouczki i przewodniki użytkowania
Poniższe samouczki i przewodniki użytkowania pokazują, jak korzystać z funkcji aplikacji, a także pobierać i czytać eBooki EBSCO na swoim urządzeniu.
• Aplikacja mobilna EBSCO — skrócona instrukcja obsługi po polsku
• Aplikacja mobilna EBSCO — samouczek
• E-booki EBSCO w aplikacji mobilnej EBSCO — samouczek
• E-booki EBSCO  w aplikacji mobilnej EBSCO

Jeśli nie możesz znaleźć swojej instytucji bibliotecznej (lub nie możesz się do niej zalogować), wybierz „EBSCO Essentials” z listy instytucji i postępuj zgodnie z monitem, aby rozpocząć korzystanie z aplikacji.

• Szukaj szybko i rób postępy w badaniach
Aplikacja umożliwia wydajne użytkowanie i oferuje zoptymalizowany widok dla urządzeń mobilnych, co ułatwia wyszukiwanie, wyświetlanie, „polubienie” i udostępnianie wyników. Aplikacja pokazuje również ostatnie wyszukiwania i ostatnio przeglądane artykuły.

• Zachowaj porządek dzięki synchronizacji między urządzeniami
Użytkownicy mogą rozpocząć i zakończyć wyszukiwanie w dowolnym miejscu i czasie, wyszukiwać artykuły w podróży, korzystać z narzędzi do udostępniania i zapisywać artykuły, które są synchronizowane na urządzeniach mobilnych i komputerach stacjonarnych.

• Czytaj lub słuchaj w dowolnym miejscu i czasie
Użytkownicy mogą czytać lub słuchać treści, które odkryli, linkować do zewnętrznych treści pełnotekstowych, przeglądać treść w formacie PDF i HTML oraz pobierać i czytać eBooki EBSCO .

• Odkrywaj nowe treści na podstawie wcześniejszej aktywności
Dzięki funkcji „Odkryj ostatnie tematy” użytkownicy mogą znajdować nowe treści w swoich obszarach zainteresowań, które są generowane na podstawie wcześniej oglądanych treści.

• Otwórz drzwi do Twojej biblioteki
Dzięki zintegrowanej funkcji Znajdź moją organizację użytkownicy mogą wyszukać swoją instytucję lub znaleźć ją za pomocą geolokalizacji i użyć wybranej metody uwierzytelniania biblioteki, aby uzyskać łatwy dostęp.

• Nie trzeba się logować za każdym razem
Po pierwszym zalogowaniu użytkownicy nie muszą już logować się na kolejne sesje.W ten sposób użytkownicy mogą natychmiast rozpocząć badania.