Szanowni Państwo!

W dniu 4 września nasza uczelnia uzyskała dostęp testowy do bazy z zakresu literatury światowej. Dzięki uprzejmości platformy EBSCO będzie można z niej korzystać do 10 listopada 2024 r. Zapraszamy do testowania bazy.

* * *

LitBase, baza literatury światowej, która zawiera ponad 600 wiodących czasopism i magazynów pełnotekstowych, z których wiele jest recenzowanych. LitBase zapewnia również dostęp do ponad 425 000 źródeł podstawowych i ponad 100 000 źródeł wtórnych i referencyjnych, co czyni ją nieocenionym narzędziem do badań nad literaturą i świetnym miejscem dla studentów do rozpoczęcia swoich badań.

LitBase obejmuje:

• Wywiady z autorami
  • Biografie
  • Twórczą literaturę faktu
  • Krytykę literacką
  • Wiersze
  • Recenzje poezji
  • Skrypty
  • Opowiadania od czasów starożytnych do XXI wieku, w tym dzieła kultury wysokiej, które nie powstały na Zachodzie

Pełną listę tytułów dostępnych w LitBase Excel
Pełna lista tematów objętych LitBase Excel

Baza została dodana do listy baz na platformie EBSCOhost i jest  dostępna w ramach sieci UO lub z komputerów domowych i urządzeń mobilnych.

Dostęp z sieci UO
Dostęp z komputerów domowych

Nagranie z webinarium o możliwościach bazy i sposobach korzystania z jej zasobów.

Zachęcamy do instalacji Aplikacji Mobilnej EBSCO, by sobie ułatwić dostęp do zasobów EBSCO.
Link do plakatu: EBSCO Mobile App Poster (A3)
Link do szkolenia

Wszelkie uwagi na temat bazy, zainteresowanie zakupem, problemy z funkcjonowaniem oraz pytania prosimy zgłaszać pod adresem marcin.podolan@uni.opole.pl lub na nr tel. 77 401 6135.