Rocznica śmierci profesora Wojciecha Chlebdy stała się przyczynkiem spotkania wspomnieniowego w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego. Wydarzeniu, na które przybyło liczne grono zainteresowanych, towarzyszyła promocja książki pt.: “Dom i wokół domu“ – ostatniej, jaką napisał Profesor. Książka ta stała się „bohaterką” mini-wystawy w Bibliotece Głównej UO. Zachęcamy, by podczas wizyty w bibliotece zatrzymać się na chwilę przy gablocie, spojrzeć i pomyśleć o tym wybitnym językoznawcy, poloniście i slawiście.

Przypomnijmy: prof. Wojciech Chlebda (biogram) był przez dziesięciolecia związany z Uniwersytetem Opolskim (wcześniej Wyższą Szkołą Pedagogiczną), m.in. jako wieloletni dyrektor Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej, czy prodziekan Wydziału Filologiczno-Historycznego UO. Był również członkiem i przewodniczącym Komitetu Językoznawstwa Polskiej Akademii Nauk, członkiem Polskiej Akademii Umiejętności,  Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów Naukowych oraz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.

Wystawę przygotował Dział Udostępniania i Informacji Naukowej
Zdjęcia i opracowanie graficzne: Piotr Kasprzyk z Działu Systemów Informatycznych i Zbiorów Elektronicznych
Tekst i skład: Marcin Podolan z Działu Bazy Wiedzy i Analiz Bibliometryczych