W listopadzie 2021 r. uruchomiony został dostęp do bazy danych Ovid Medline z zakresu medycyny, biomedycyny i nauk o zdrowiu. Z bazy korzystać mogą studenci oraz pracownicy Uniwersytetu Opolskiego.

Baza danych Medline na platformie Ovid umożliwia przeszukiwanie pełnych tekstów artykułów i abstraktów z ponad 5600 renomowanych czasopism medycznych. Zasoby bazy indeksowane są z wykorzystaniem tezaurusa medycznego MeSH. W dużej mierze obejmują także treści dostępne w bazie danych PubMed.

Wejście do Ovid Medline z sieci UO

Wejście do Ovid Medline spoza sieci UO

Więcej informacji o bazie danych oraz materiały instruktażowe

Uwaga! Dostęp do bazy danych z komputerów prywatnych (spoza sieci UO) jest możliwy poprzez wprowadzenie danych uwierzytelniających do aktywnego konta bibliotecznego.

Tekst: Michalina Jaworska z Działu Systemów Informatycznych i Zbiorów Elektronicznych