Zapraszamy do korzystania z nowej kolekcji czasopism elektronicznych JSTOR: Religion & Theology, która jest już dostępna w zakładce Źródła elektroniczne ➞ Bazy danych Biblioteki Uniwersytetu Opolskiego.

JSTOR to archiwum cyfrowe wiodących czasopism naukowych, udostępnianych w formie pełnotekstowej. Platforma zawiera wiele tytułów czasopism z zakresu nauk humanistycznych i ścisłych. Uniwersytet Opolski ma zapewniony dostęp do czterech kolekcji JSTOR: Art & Sciences IV, Art & Sciences VII, Language & Literature oraz najnowszej: Religion & Theology

Religion & Theology zawiera 88 tytułów czasopism z zakresu nauk teologicznych, religii (filozofii religii, religioznawstwa, religii orientalnych) oraz orientalistyki chrześcijańskiej, Sprawdź pełną listę tytułów udostępnianych w ramach kolekcji R&T.

Opis trzech pozostałych kolekcji oraz przydatne materiały instruktażowe można znaleźć w informacji o JSTOR na stronie Biblioteki. Przypominamy też, że na platformie JSTOR można korzystać z kolekcji książek elektronicznych JSTOR Open Access Books – cała kolekcja działa na zasadzie otwartego dostępu.

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi zasobami elektronicznymi Biblioteki!

Tekst: Michalina Jaworska z Działu Systemów Informatycznych i Zbiorów Elektronicznych