Zapraszamy studentów do udziału w dostępnych bezpłatnie, otwartych szkoleniach online. Z pewnością okażą się one pomocne podczas przygotowań do napisania pracy licencjackiej, lub magisterskiej. Szkolenia odbędą się 27 i 28 lutego. Zachęcamy!

Jak szukać recenzowanych naukowo materiałów w bazach EBSCO?

27 luty 2024

10:00 (60 minut)

Rejestracja

Szkolenie dedykowane wszystkim użytkownikom, którzy chcieliby poznać tajniki tworzenia strategii wyszukiwawczych. Przyjrzymy się, jak korzystać z operatów Boolean, jak odpowiednio tworzyć zaawansowaną strategię wyszukiwawczą, jak dostosować tryby wyszukiwania, jak korzystać z tezaurusów, jak stosować znaki specjalne oraz kody pól dla bardziej precyzyjnego wyszukiwania.

Przegląd przydatnych funkcji platformy EBSCOhost

28 luty 2024

14:00 (45 minut)

Rejestracja

Platforma EBSCOhost to nie tylko miejsce, gdzie badacze mogą odkrywać literaturę naukową, ale również pracować z pełnym tekstem oraz bibliografią. Podczas tej praktycznej sesji dokonamy przeglądu takich funkcji jak: zapisywanie artykułów w indywidualnym folderze i dzielenie się wynikami poszukiwań z innymi, wykorzystanie historii wyszukiwań, zapisywanie danych do managerów bibliografii w tym Zotero czy Mendeley, zapisywanie artykułów do konta Google Drive.