Zapraszamy do udziału w dostępnych bezpłatnie, otwartych szkoleniach online w języku polskim, które zaplanowano na lipiec i sierpień.

.
marketing tips public libraries blog image
.

Szkolenia EBSCO w lipcu

Problem ze znajdywaniem trafnych haseł wyszukiwawczych to już przeszłość!

10 lipca 2023
(40 minut)

REJESTRACJA

Zgodnie z Państwa prośbą i ogromnym zainteresowaniem ponawiamy szkolenie dotyczące wyszukiwania z użyciem tezaurus. Masz problemy ze znalezieniem odpowiedniego terminu wyszukiwawczego? Próby wpisywania intuicyjnych haseł nie przynoszą satysfakcjonujących wyników? To szkolenie jest dla ciebie! To będzie sesja dedykowana wyszukiwaniu w oparciu o hasła kontrolowane pochodzące z tezaurusa dziedzinowego. Pokażemy różnice w wynikach wyszukiwania z wykorzystaniem tezaurusa w porównaniu z używaniem słów pochodzących z języka naturalnego.

Kieszonkowa biblioteka, czyli kilka słów o aplikacji mobilnej EBSCO

12 lipca 2023
(35 minut)

REJESTRACJA

Sesja dedykowana aplikacji mobilnej EBSCO. Pokażemy jak pobrać, zalogować się i korzystać z aplikacji. Opowiemy, jak aplikacja ułatwia pobieranie książek elektronicznych.

EBSCO Connect, czyli wszystko o produktach i serwisach EBSCO w jednym miejscu

19 lipca 2023

REJESTRACJA

Poznaj nowe oblicze strony wsparcia EBSCO dostępnej pod adresem https://connect.ebsco.com/. Znajdziesz tam wszystkie istotne informacje odnośnie baz i serwisów oferowanych przez EBSCO. Wszystko dostępne w przystępnej i prostej do odnalezienia formie. Podczas szkolenia pokazane zostaną opcje wyszukiwania informacji i materiałów dostępnych na stronie wsparcia. Zobaczymy również nową stronę Akademii EBSCO, gdzie użytkownicy mogą znaleźć liczne nagrania wideo, zwiększyć swoje umiejętności wyszukiwania informacji biorąc udział w mini kursach, wyświetlić archiwalne nagrania szkoleń.

Micro session: ciekawe funkcje bazy Business Source Ultimate

24 lipca 2023
(25 minut)

REJESTRACJA

Podczas sesji przyjrzymy się niestandardowym rozwiązaniom dostępnym dla wyszukiwania w bazie Business Source Ultimate, w tym wyszukiwanie informacji o firmach, nagrań video oraz przeglądów gospodarczych.

Micro session: praca z pełnym tekstem artykułów na platformie EBSCOhost

24 lipca 2023
(25 minut)

REJESTRACJA

Podczas tego szkolenia zaprezentujemy sposoby pracy z pełnym tekstem na platformie EBSCOhost. Przyjrzymy się opcjom pobierania, drukowania, wysyłania do „chmury” wykorzystując prywatny dysk Google. Pokażemy, jak wykładowcy mogą znaleźć publikację w bazach EBSCO, a następnie za pomocą stałych linków udostępnić ją studentom.

Bazy dla nauk medycznych: MEDLINE i CINAHL

25 lipca 2023
(45 minut)

REJESTRACJA

Praktyczna sesja, podczas której przyjrzymy się opcjom wyszukiwania w bazie MEDLINE oraz CINAHL. Te dwie bazy medyczne cechują się dedykowanymi opcjami wyszukiwania i zawężania wyników. Dokonamy przeglądu opcji wyszukiwania z wykorzystaniem popularnego tezaurusa MeSH, który zawiera przykłady tysięcy terminów medycznych.

Szkolenia EBSCO w sierpniu

Jak kupować e-książki za pomocą księgarni internetowej EBSCO?

17 sierpnia 2023

REJESTRACJA

Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się z księgarnią internetową EBSCOhost Collection Manager. Dokonamy przeglądu najważniejszych funkcji oraz pokażemy krok po kroku jak zamówić wybrane tytuły.

eBook Manager: zarządzaj i dostosuj ustawienia w zakresie e-książek EBSCO

22 sierpnia 2023

REJESTRACJA

Podczas szkolenia zaprezentujemy eBook Manager. Ta nowa zakładka widoczna na stronie księgarni internetowej EBSCO pozwala zarządzać tytułami dostępnymi w bibliotece, w tym między innymi dostosować ustawienia pobierania e-książek przez użytkowników.

Poznaj Academic Research Source – bogatą bazę czasopism i e-książek

23 sierpnia 2023
(50 minut)

REJESTRACJA

Szkolenie dedykowane bazie Academic Research Source, dzięki której masz dostęp do tysięcy czasopism oraz wartościowych książek elektronicznych. Podczas szkolenia dowiesz się, jak tworzyć strategie wyszukiwawcze i wyszukiwać artykuły oraz e-książki. Pokażemy jak korzystać z tych materiałów offline, pobierać fragmenty e-książek oraz wypożyczać tytuły w całości.

Poznaj tajemnice wyszukiwania zaawansowanego na EBSCOhost

24 sierpnia 2023
(45 minut)

REJESTRACJA

Szkolenie dedykowane opcjom wyszukiwania z wykorzystaniem ekranu do wyszukiwania zaawansowanego na platformie EBSCOhost. Przyjrzymy się jak korzystać z operatów Boolean, jak odpowiednio tworzyć zaawansowaną strategię wyszukiwawczą, jak stosować znaki specjalne oraz kody pól dla bardziej precyzyjnego wyszukiwania.

Wyszukaj, pobierz i czytaj – e-książki EBSCO w 3 prostych krokach

29 sierpnia 2023

REJESTRACJA

Praktyczne szkolenie, podczas którego uczestnicy dowiedzą się:
– jak korzystać z e-książek online
– jak pobierać e-książki w całości oraz we fragmentach
– jak korzystać z e-książek na smartfonach, tabletach i czytnikach