Zapraszamy do udziału w dostępnych bezpłatnie, otwartych szkoleniach online w języku polskim, które zaplanowano na maj. Podczas sesji w przystępny sposób zostaną przedstawione rozwiązania, produkty i ich aktualizacje. Szczegóły najbliższych sesji przedstawiamy poniżej.

folio webinar recap blog image

Czytanie i pobieranie e-książek EBSCO

10.05.2023,

Rejestracja

Praktyczne szkolenie, podczas którego uczestnicy poznają szczegóły korzystania z e-książek EBSCO.
Dowiedzą się:
– jak korzystać z e-książek online
– jak pobierać e-książki w całości oraz we fragmentach
– jak korzystać z e-książek na smartfonach, tabletach i czytnikach

Poznaj bazy EBSCO w ramach licencji krajowej

11.05.2023,

Rejestracja

Podczas sesji dokonamy przeglądu baz EBSCO dostępnych w ramach tzw. licencji krajowej, z których mogą korzystać wszystkie uczelnie i instytucje badawcze w Polsce. Studenci i pracownicy uczelni mają dostęp do EBSCO Open Dissertations™ – międzynarodowej bazy prac dyplomowych i dysertacji oraz kilkunastu obszernych naukowych baz danych finansowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wchodzące w skład pakietu bazy Academic Search™ Ultimate oraz Business Source® Ultimate są jednymi z najczęściej wykorzystywanych zasobów naukowych przez wiodące ośrodki akademickie na świecie.

e-księgarnia EBSCOhost Collection Manager

16.05.2023,
(45 minut)

Rejestracja

Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się z księgarnią internetową EBSCOhost Collection Manager. Dokonamy przeglądu najważniejszych funkcji oraz pokażemy krok po kroku jak zamówić wybrane tytuły. Zaprezentujemy eBook Manager. Ta nowa zakładka pozwala zarządzać tytułami dostępnymi w bibliotece, w tym między innymi dostosować ustawienia pobierania e-książek przez użytkowników.

Poznaj bazy MEDLINE

17.05.2023,

Rejestracja

Wyszukiwanie dla studentów nauk medycznych, czyli poznaj rodzinę pełnotekstowych baz MEDLINE. Praktyczna sesja, podczas której przyjrzymy się opcjom wyszukiwania w bazach z rodziny MEDLINE: MEDLINE Ultimate, MEDLINE Complete oraz MEDLINE with Full Text. Te bogate pełnotekstowe bazy artykułów z zakresu medycyny cechują się dedykowanymi opcjami wyszukiwania i zawężania wyników, które rzadko występują w przypadku innych popularnych baz EBSCO.

Poznaj Education Source

24.05.2023,
(40 minut)

Rejestracja

Podczas tej sesji omówimy zasób bazy oraz pokażemy treści oparte na prawdziwych przykładach wyszukiwania. Education Source to bogata pełnotekstowa naukowa baza danych przeznaczona dla studentów, profesjonalistów i nauczycieli. Zapewnia pełny tekst, indeksy i streszczenia tysięcy czasopism edukacyjnych, książek i materiałów konferencyjnych związanych z edukacją. Podczas tej sesji omówimy zasób bazy oraz pokażemy praktyczne przykłady wyszukiwania. Opowiemy również o najnowszej rozbudowanej wersji bazy – Education Source Utlimate, która będzie miała swoją premierę w połowie 2023 roku.