Zapraszamy wykładowców, studentów oraz bibliotekarzy do udziału w dostępnych bezpłatnie, otwartych szkoleniach online w języku polskim, które zaplanowano na marzec. Podczas sesji w przystępny sposób zostaną przedstawione rozwiązania, produkty i ich aktualizacje. Zachęcamy.

Źródła dot. literatury i językoznawstwa w MLA International Bibliography with Full Text

7 marca 2024

13:00 (45 minut)

| Rejestracja

Baza MLA with Full Text łączy obszerny zbiór pełnotekstowych czasopism z bogatym indeksem materiałów naukowych do studiowania literatury, językoznawstwa, retoryki, pisarstwa, folkloru, filmu, teatru i innych sztuk dramatycznych. Zapisz się szkolenie, aby poznać szczegółowe dane dotyczące zawartości oraz zobaczyć tajniki wyszukiwania w bazie.

Wszystko co powinieneś wiedzieć o aplikacji mobilnej EBSCO

14 marca 2024

10:00 (30 minut)

| Rejestracja

Sesja dedykowana aplikacji mobilnej EBSCO. Pokażemy jak pobrać, zalogować się i korzystać z aplikacji.

Niestandardowe materiały w zasobach EBSCO

18 marca 2024

13:00 (20 minut)

| Rejestracja

Weź udział w szkoleniu i poznaj niestandardowe materiały w zasobach EBSCO, tj. raporty, obrazy, nagrania wideo, informacje o firmach. Podczas tej micro sesji szkoleniowej pokażemy jak szukać i korzystać z tych materiałów dostępnych na platformie EBSCOhost. Powiemy również o różnicy między wyszukiwanie e-książek w całości oraz zaindeksowanych rozdziałów książek.

Poznaj bazy EBSCO dostępne w ramach licencji krajowej dla wszystkich uczelni w Polsce

10:30 (60 minut)

| Rejestracja

Podczas sesji dokonamy przeglądu baz EBSCO dostępnych w ramach tzw. licencji krajowej, z których mogą korzystać wszystkie uczelnie i instytucje badawcze w Polsce. Studenci i pracownicy uczelni mają dostęp do EBSCO Open Dissertations™ – międzynarodowej bazy prac dyplomowych i dysertacji oraz 16 obszernych naukowych baz danych refundowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wchodzące w skład pakietu bazy Academic Search Ultimate oraz Business Source Ultimate są jednymi z najczęściej wykorzystywanych zasobów naukowych na świecie przez wiodące ośrodki akademickie.

Cykl szkoleń Napisz pracę licencjacką i magisterską z EBSCO!

W związku z ogromnym zainteresowaniem powtarzamy cykl szkoleń dotyczący pisania prac dyplomowych z wykorzystaniem zasobów EBSCO!

Jak szukać recenzowanych naukowo materiałów w bazach EBSCO?

25 marca 2024

12:30 (60 minut)

| Rejestracja

Szkolenie dedykowane wszystkim użytkownikom, którzy chcieli poznać tajniki tworzenia strategii wyszukiwawczych. Przyjrzymy się jak korzystać z operatów Boolean, jak odpowiednio tworzyć zaawansowaną strategię wyszukiwawczą, jak dostosować tryby wyszukiwania, jak korzystać z tezaurusów, jak stosować znaki specjalne oraz kody pól dla bardziej precyzyjnego wyszukiwania.

Przegląd przydatnych funkcji platformy EBSCOhost

26 marca 2024

10:00 (45 minut)

| Rejestracja

Platforma EBSCOhost to nie tylko miejsce, gdzie badacze mogą odkrywać literaturę naukową, ale również pracować z pełnym tekstem oraz bibliografią. Podczas tej praktycznej sesji dokonamy przeglądu funkcji tj. zapisywanie artykułów w indywidualnym folderze i dzielenie się wynikami poszukiwać z innymi, wykorzystanie historii wyszukiwań, zapisywanie danych do managerów bibliografii w tym Zotero czy Mendeley, zapisywanie artykułów do konta Google Drive.

Webinarium

Kreatywne wykorzystanie narzędzi marketingowych w promocji zasobów bibliotecznych: wskazówki i propozycje od EBSCO

| Rejestracja

Co może zrobić biblioteka, aby przyciągnąć więcej użytkowników? Dołącz do webinarium i odkryj pomysły na strategie marketingowe, które przyciągną więcej osób do Twojej biblioteki i zachęcą je do korzystania z bogactwa jej zasobów.