Biblioteka Uniwersytetu Opolskiego serdecznie zaprasza pracowników naukowych Uniwersytetu Opolskiego do wzięcia udziału w szkoleniu, które odbędzie się w dn. 13 marca o godz. 13.00 w budynku Biblioteki Głównej, w sali 130. Podczas szkolenia przedstawione zostanie narzędzie Mendeley oraz krok po kroku jego efektywne wykorzystywanie w pracy naukowej. Mendeley pozwala łatwo tworzyć i formatować przypisy bibliograficzne w wybranym standardzie opisu bibliograficznego podczas pisania publikacji naukowej, generować bibliografię, umożliwia również łatwe cytowanie prac oraz zapewnia dostęp do swojej literatury w chmurze z dowolnego miejsca, w tym także z urządzeń mobilnych.

Szkolenie poprowadzi Pani Paulina Milewska Customer Consultant, Research Solutions Elsevier.