Szanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy, że Biblioteka Uniwersytetu Opolskiego rozpoczęła I etap wdrażania najnowocześniejszego zintegrowanego systemu do zarządzania zasobami bibliotek. Implementacja systemu jest skutkiem pozytywnego rozpatrzenia zgłoszonego do Biblioteki Narodowej wniosku o bezpłatne wdrożenie systemu Alma i wyszukiwarki Primo.

Przypomnijmy: 22 grudnia 2021 r. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego zatwierdził listę rankingową instytucji rekomendowanych do tego projektu. Na liście znalazło się 16 dużych bibliotek włączonych do Ogólnokrajowej Sieci Bibliotecznej. W tym rankingu Biblioteka Uniwersytetu Opolskiego zajęła wysokie piąte miejsce! System Alma zostanie nieodpłatnie uruchomiony w bieżącym roku. Będzie w pełni działał w chmurze, zastępując dotychczasowy system biblioteczny Aleph. Wprowadza to naszą Bibliotekę do grupy instytucji zaangażowanych w ujednolicanie systemu na poziomie ogólnopolskim.

Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025