Szanowni Państwo!

Z dniem 1 października 2021 r. Biblioteka Uniwersytetu Opolskiego rozpoczyna obchody jubileuszu 70-lecia swojej działalności. Każda dotychczasowa rocznica jubileuszowa była niezwykłym wydarzeniem. Niestety ze względu na pandemię nie możemy pozwolić sobie na świętowanie upamiętnienia rozpoczęcia działalności w taki sposób, do jakiego wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni. Nie oznacza to jednak, że to wydarzenie pozostanie bez echa – mamy zamiar przeznaczyć ten czas na podsumowanie dokonań Biblioteki UO, a także przybliżenie Państwu tego, czym zajmujemy się na co dzień. Jubileusz będzie okazją do zaprezentowania wystawy poświęconej historii i rozwojowi biblioteki na przestrzeni 70 lat. Wystawę będzie można zobaczyć w różnych obiektach Uniwersytetu Opolskiego, o czym poinformujemy w oddzielnych komunikatach.

Najważniejsze obchody jubileuszowe zaplanowane zostały na wiosnę 2022 r. Mamy nadzieję, że tym razem pandemia nie pokrzyżuje naszych planów i okolicznościowe spotkania z Państwem dojdą do skutku. O inicjatywach związanych z jubileuszem 70-lecia Biblioteki UO będziemy informować na naszej stronie internetowej.