Uniwersytet Opolski uzyskał dostęp do nowej bazy danych z zakresu medycyny: Acland’s Anatomy. Mogą z niej korzystać studenci oraz pracownicy UO tak w sieci uczelnianej, jak i na komputerach prywatnych. Aby uzyskać zdalny dostęp do bazy, wymagane jest aktywne konto biblioteczne.

Acland’s Anatomy to multimedialna baza medyczna zawierająca ponad 320 filmów, które realistycznie przedstawiają budowę ludzkiego ciała. Filmy pokazują prawdziwe ludzkie struktury anatomiczne w formie trójwymiarowego obrazu. Każdy film jest opatrzony wyjaśnieniami dr. Roberta Aclandapioniera mikrochirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej. Ten nowoczesny atlas anatomiczny może być wykorzystywany jako materiał ilustrujący temat przeprowadzanego wykładu albo jako materiał powtórkowy przed egzaminem. Składa się z bloków tematycznych zakończonych zestawem pytań powtórkowych.

Dostęp z sieci UO

Dostęp spoza sieci UO

Więcej informacji o Acland’s Anatomy oraz materiały instruktażowe

Zachęcamy do korzystania z nowych zasobów elektronicznych!

Tekst: Michalina Jaworska z Działu Systemów Informatycznych i Zbiorów Elektronicznych