Szanowni Państwo!

W dniach 19–20 majaBibliotece Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Medycznych odbędą się “Dni ClinicalKey” – naukowej bazy danych z zakresu medycyny. Wydarzenie współorganizowane jest przez Bibliotekę Uniwersytetu Opolskiego i firmę Elsevier, wydawcę bazy ClinicalKey.

W bibliotece specjalistycznej przy ul. Oleskiej 48 zostanie rozstawione stoisko firmy Elsevier, gdzie specjaliści ds. bazy danych ClinicalKey będą udzielać informacji wszystkim zainteresowanym: opowiedzą o ClinicalKey, dostępnych w bazie źródłach elektronicznych oraz możliwych jej zastosowaniach. Będą prowadzić także praktyczne szkolenia z zakładania konta w bazie ClinicalKey / ClinicalKey Student.

Przypominamy, że z bazy danych mogą korzystać wszyscy pracownicy i studenci UO, także z komputerów prywatnych!

Więcej informacji o każdej bazie można przeczytać na stronie Biblioteki: informacje o ClinicalKey oraz informacje o ClinicalKey Student.

ClinicalKey – linki do bazy:

ClinicalKey Student – linki do bazy:

Instrukcja samodzielnego zakładania konta w bazie

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu i korzystania z bazy danych ClinicalKey!

Tekst: Michalina Jaworska z Działu Systemów Informatycznych i Zbiorów Elektronicznych