W sobotę 7 maja 2022 r. odbył się XIX Opolski Festiwal Nauki. Okazał się on wielkim sukcesem – chętnych do udziału w wydarzeniu nie brakowało aż do samego końca imprezy!

W tym dniu można było skorzystać z ciekawej oferty edukacyjno-rozrywkowej blisko 40 różnych wystawców, prezentujących zagadnienia związane z działalnością poszczególnych jednostek uczelni, m.in. wydziałów, instytutów czy bibliotek. Biblioteka Uniwersytetu Opolskiego przygotowała szereg atrakcji, które cieszyły się dużym zainteresowaniem festiwalowych gości. W programie były aktywności inspirowane postacią Stanisława Lema oraz jego twórczością literacką i rysowniczą. Najmłodsi mogli wykonać autorskie projekty biletów w kosmos, pokolorować wyobrażenia bohaterów książek Lema oraz wymyślić własne imię dla robota. Młodzież i dorośli chętnie oglądali ekspozycję poświęconą temu wybitnemu futurologowi oraz brali udział w quizie wiedzy na jego temat. Za każde wykonane zadanie uczestnicy zdobywali drobne nagrody zapewnione przez Bibliotekę oraz unicoiny, które można było wymienić na gadżety festiwalowe w głównym namiocie organizatora.

Wszystkim Państwu bardzo dziękujemy za udział oraz wspólną zabawę w czasie Opolskiego Festiwalu Nauki.

Dziękujemy również wszystkim dostawcom naukowych baz danych, którzy zdecydowali się wesprzeć Bibliotekę w promocji źródeł elektronicznych i przygotowali specjalne gadżety dla naszych gości. Podziękowania kierujemy do wydawców baz danych EBSCO, EmisProQuest i serwisu IBUK Libra oraz firmie Wolters Kluwer zapewniającej dostęp do czasopism LWW i bazy Medline na platformie Ovid oraz serwisu informacji prawnej LEX Akademia.

W galerii poniżej prezentujemy zdjęcia z sobotniej imprezy oraz kilka prac plastycznych uczestników. Zachęcamy do oglądania i zapraszamy za rok!

Zdjęcia: Wojciech Pacha z Działu Systemów Informatycznych i Zbiorów Elektronicznych.

Opracowanie graficzne zdjęć: Piotr Kasprzyk z Działu Systemów Informatycznych i Zbiorów Elektronicznych.

Tekst: Michalina Jaworska z Działu Systemów Informatycznych i Zbiorów Elektronicznych